15 mar 2014

DIY: wiosenny wazon

    W kwiaciarniach pojawiają się teraz piękne, wiosenne kwiaty.. aż szkoda aby nie znalazły się w naszych domach. Dlatego dziś mam dla was mały poradnik jak wykonać  wręcz banalny wazon ze zwykłej, szklanej butelki. Więc... zaczynajmy!

 
Potrzebne materiały:
 -butelka
-biała farba w sprayu
-para rękawiczek jednorazowych
-koraliki, wstążki lub cokolwiek czym 
chcecie ozdobić wasz wazon

+ ewentualnie stare gazety aby nie zafarbować okolicy :)
Pierwszym krokiem jest przygotowanie stanowiska naszej pracy. Najlepiej jest wybrać miejsce na świeżym powietrzu (na przykład w ogrodzie, na balkonie). Wykładamy gazety na ziemię i stawiamy na nim stabilnie naszą butelkę tak, aby w trakcie malowania nam się nie przewróciła. Następnie bardzo mocno wstrząsamy lakierem aby dobrze się wymieszał i przechodzimy do malowania. Moja rada- ZAWSZE sprawdzajcie w którą stronę wieje wiatr nawet jeśli jest on prawie niewyczuwalny. W przeciwnym razie zamiast pomalować butelki, pomalujecie siebie samych! Pryskamy cienką warstwę i czekamy aż bardzo dobrze wyschnie i dajemy na to drugą. Gdy zrobicie wszystko za jednym razem potworzą się wam bardzo nieciekawe zacieki czego nie chcemy.Tak wygląda butelka gotowa do ozdabiania. Tutaj możecie oddać się wodzy fantazji i wymyślić swoje własne twory. Przykładowo do dekoracji mogą nadać się:

-suszone kwiaty
-koraliki, perełki
-wstążki 
-koronki
-ćwieki


.. i wiele, wiele innych. Każdy z was wybierze coś dla siebie! A teraz zaprezentuję wam mój efekt końcowy. Osobiście wybrałam mleczno-białe perełki oraz różową koronkę z gumką elastyczną. Myślę, że wygląda to baaardzo uroczo i dziewczęco sami też oceńcie jak wam się podoba:
3 komentarze:

  1. cudowny ten wazon! :) super pomysł, sama bym chciała mieć taką wyobraźnie, chociaż u mnie problem polega na tym, że straszny ze mnie leń i wolę wszystko mieć na gotowo :P Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń